VVZ’49 toog vandaag richting “Utreg” om misschien wel voor het eerst in de geschiedenis tegen Eminent Boys te voetballen. Het werd een knotsgekke middag met een knotsgekke uitslag.
Bij aankomst werden wij gelijk geconfronteerd met het feit dat het in zijn geheel niet duidelijk was op welk veld wij zouden spelen. Het eigenlijk ingeplande grasveld (een flink beroerde grasmat welke door een flink aantal inheemse diersoorten deze zomer schijnbaar flink was aangetast) moest eerst maar door de scheidsrechter worden gekeurd. De dienstdoende dame van het ontvangst (een heerlijk Utrechts type Tineke Schouten: “Komp goe jochie”) wist het ook niet en haalde stoïcijns haar schouders op. “Ze zullen tog wel een veldje vinden voor onze jochies”, was haar nuchtere Utrechtse antwoord. Terwijl de trainers hun eigen plan trokken en de warming up op het kunstgras van buurman Kismet werd uitgezet, was het even later de scheidsrechter die ook zijn fiat gaf en de voorkeur uitte richting het groene PVC met een willekeur aan verschillende kleuren lijnen.
De wedstrijd vond zijn aanvang en de verschillende tekende zich al snel af. Niet dat de verschillen qua verhoudingen in het veld noemenswaardig waren, maar vooral de verschillen in hoe het spelletje gespeeld wilden worden. Eminent Boys heeft een aantal genadig “zaalvoetbal” achtige types rondlopen die het liefs eerst de bal een aantal keer onder het voetje doorhalen, voordat zij om zich heen kijken waar de bal heen moet. VVZ’49 wil directer het spel spelen en de duels liever vermijden.
Voor de neutrale toeschouwer werd het vast een leuke wedstrijd, maar alles wat VVZ was hield toch een nare smaak over aan dit spectaculaire schouwspel.
De voorsprong kwam via Niek (’19 ,0-1) en bleek ook de ruststand. Verder was Daan twee keer belangrijk en schoot Thijmen hoog over en Safa nipt voorlangs
Terwijl wij de thee in onze handen gedrukt kregen, werden wij door een vriendelijke, maar strenge heer gesommeerd dat wij onze kleedkamer weer diende te verlaten. : “Deze is van de beachvolleyballers” was zijn antwoord. Nou had ik op de heenweg best mijn ogen opengehouden, maar een strand heb ik in de verste verte niet gezien Wel op het veld naast ons een flink koppel aan gasten die geheel gehesen in een koddig pak, gewapend met stokken en een netje eraan, een balletje proberen in een doeltje te gooien.Het bleek om “Lacross” te gaan, maar niks geen beachvolleybal. Onze redder in nood, de Tineke Schouten van vandaag, bracht weer uitkomst. Tegen ons:” Alles komp goe…..” en tegen de zogenaamde beachvolleyballer: ”Sorry Jochie, helemaal vergeten….kunnen hullie nie effen in een ander hokkie gaan”. En of het opgelost was….
Voorsprong vasthouden een hele kunst
In de 2e helft was het Safa die het verschil verdubbelde (’51 ,0-2), maar als een minuut later de marge weer 1 wordt (’52 ,1-2) weet je dat het nog lang niet gespeeld is. Thijmen haalt een bal van de eigen doellijn en een mooie kopbal van Floris wordt uit de hoek geranseld. Toen Sven even later de marge weer op twee bracht (’71 ,1-3) leek de wedstrijd nu wel in de tas, maar wederom sloeg Eminent Boys direct terug (’72 ,2-3) . Organisatorisch zag het er allemaal niet toppie uit. Toch leek Rick de matchwinnaar te worden. Zijn schitterende goal (’79 ,2-4) leek dan eindelijk de bevrijding. Het was nog ruim tien minuten uitzingen, maar toen de aansluiting binnen de minuut alweer was bewerkstelligd (’80 ,3-4) leek het nog flink billen knijpen te worden. Niek joeg nog een puike voorzet van Eray over de goal, maar toen even later weer door een verdedigende wanorde de gelijkmaker viel (’92 , 4-4) bleek deze wedstrijd geen winnaar op te leveren.
Alles nog in eigen hand
VVZ’49 was de morele verliezer, al blijft het wel koploper in deze bekervierstrijd. Volgende week kan het worden afgemaakt in de uitwedstrijd tegen Kismet. De weg er naar toe kennen wij nu….het veld ook. En de tegenstander……ook die mogen wij niet onderschatten. Zij wonnen vandaag met 1-4 van SEC.
Na afloop was het nog een mooi Utregs samenzijn in de gezellige kantine. Iedereen was het er over eens dat het gelijke spel de krachtsverhoudingen goed had weer gegeven. Een mooie tegenstander, een leuke sportieve wedstrijd, een prachtig ontvangst en na afloop zoals het hoort te zijn. De puntendeling nemen wij maar op de koop toe.
VVZ’49:
Daan van der Vliet, Burhan Kurt, Gervais Nkouka, Thijmen Volmer, Tim Schilder, Niek Steman, Eray Tosun, Sil Jasperse, Floris de Boer (’83 Said Tourrayssi) , Jip van Schadewijk (’45 Rick Burgman) , Safa Agyazi (’60 Sven van de Munt)