Mooie Opbrengst Grote Clubactie 2016
4 januari 2017
Benny Honing op 100 wedstrijden, maar hoeveel hebben die andere nou eigenlijk gespeeld?
5 februari 2017
Toon alles

Andere wedstrijdvormen voor de F-pupillen in het seizoen 2017-2018

De KNVB heeft besloten om nieuwe wedstrijdvormen in te voeren voor de jeugdcompetities voor de Onder-8 en Onder-9 teams (voorheen F-pupillen) in het nieuwe seizoen 2017-2018. Voor de Onder-10, Onder-11 en Onder-12 teams worden in het daarop volgende seizoen 2018-2019 nieuwe wedstrijdvormen ingevoerd.

Motivatie

Over de motivatie om het jeugdvoetbal te veranderen, zegt de KNVB er het volgende over:

Wanneer je aan kinderen vraagt wat het leukste aan voetballen is, zeggen zij: scoren, acties maken, veel aan de bal zijn en samen spelen. Als kinderen plezier in het spel hebben, voetballen ze vaker en worden ze steeds beter. In een optimale omgeving leren voetballen zorgt voor een betere ontwikkeling.

In samenwerking met experts uit binnen- en buitenland, verenigingen, coaches, scheidsrechters, ouders en natuurlijk de kinderen zelf, heeft de KNVB het pupillenvoetbal grondig onder de loep genomen. Hieruit blijkt dat er verbetering mogelijk is door het invoeren van nieuwe wedstrijdvormen voor de pupillen.

Deze nieuwe vormen sluiten beter aan bij de ontwikkeling en het spelplezier van voetballende jongens en meiden, op alle niveaus. Zo worden er bijvoorbeeld wedstrijden gespeeld met minder veldspelers en op kleinere veldjes. Hierdoor zijn ze vaker aan de bal, scoren ze meer en hebben ze dus een hogere betrokkenheid in het spel. Deze nieuwe vormen zijn volledig gericht op het vergroten van spelplezier, op samen voetballen en op de ontwikkeling van de spelers op alle gebieden.“

Belangrijkste wijzigingen Onder 8 en Onder 9

 

De belangrijkste aanpassing hierbij is het wijzigen van het aantal spelers per team en de grootte van het veld en de bal. Dit seizoen wordt er 7 tegen 7 gespeeld op een half veld maar met ingang van het seizoen 2017 – 2018 wordt er 6 tegen 6 gespeeld op een kwart veld. De teams spelen dan ook met een kleinere bal spelen (een viertje in plaats van een vijfje).

 

In de spelregels gaat daarbij ook het een en ander veranderen:

  • Ingooien aan de zijlijn wordt indribbelen of inpassen;
  • Bij een vrije trap of corner mag je de bal ook in het spel brengen door middel van dribbelen;
  • Bij een corner wordt de bal in het spel gebracht door vanaf de grond in te passen of in te dribbelen;
  • De scheidsrechter wordt spelbegeleider. Deze grijpt alleen in als de spelers het zelf niet kunnen oplossen. Als het nodig is komt hij het veld in;
  • Er worden geen ranglijsten meer bijgehouden. De uitslagen worden wel bijgehouden om eventueel bij een voorjaarsronde opnieuw te kunnen indelen;
  • Voor de wedstrijd worden er handjes te geven en na afloop een high five.

 

Gevolgen voor  VVZ’49

De jeugdcommissie VV’49 ondersteunt het besluit van de KNVB om de spelvreugde voor de jongste jeugd te vergroten door het introduceren van nieuwe wedstrijdvormen. Deze wijziging zal wel binnen onze vereniging de nodige aanpassingen tot gevolg hebben zoals bijvoorbeeld het samenstellen van kleinere teams, het introduceren van een andere vorm van teambegeleiding en het aanpassen van de velden. Dit is op korte termijn een grote uitdaging die wij graag aangaan om het pupillenvoetbal te verbeteren.

Meer informatie

Alle ouders, trainers en leiders zijn uitgenodigd voor de ouderavond op maandag 13 maart waar de jeugdcommissie een verdere toelichting zal geven. Mocht u daarvoor al vragen hebben kunt u altijd contact opnemen met de jeugdcommissie via het e-mail adres jeugdcommissie@vvz49.nl

 

Algemene informatie van de KNVB vindt u op de volgende link:

http://www.knvb.nl/assist/optimale-wedstrijdvormen-pupillen