VVZ’49 1 verzuimt te winnen van Lelystad ’67

VVZ’49 heeft nagelaten om dichter bij de top van de 1e klasse te komen. Dat kon na afloop van het duel tegen Lelystad wel gezegd worden. Door het puntverlies van VVA en de nederlaag van Swift liet het een uitgelezen mogelijkheid om aan te sluiten liggen.

Ook deze zaterdag had trainer Michael van de Berg weer moeten puzzelen met de opstelling. Het gemis van een echte centrumspits maakt het voor hem wekelijks moeilijk om de juiste aanval en middenveld bezetting te bepalen. En natuurlijk ook omdat de kwaliteit van de spelers erg dicht bij elkaar ligt. Deze zaterdag waren Matthijs Kortland en Dennis Schaap gepasseerd en mochten Siemen Eijkemans en Joel Bade het proberen.

En het tactisch strijdplan was weer het de laatste jaren veelvuldig gehanteerde 4-4-2 opstelling.

Je zou dus mogen zeggen dat alles bij elkaar opgeteld dit een VVZ zou laten zien wat we gewend zijn. Goed combinerend en fel in de strijd. Het was alleen Lelystad wat zo uit de startblokken kwam. Dat VVZ ondanks dat binnen een kwartier 3 goede kansen wist te creëren, waarvan 1 na een schitterende combinatie door Jefta van de Broek werd afgerond, was dan ook enigszins tegen de verhoudingen in. De goal in de 13e minuut daarentegen was van uitzonderlijke klasse, dus dat vergoede veel.

Maar Lelystad viel zeker niet tegen. Het zat de gehele wedstrijd kort op onze mannen en liet zien dat hun positie op de ranglijst slechts van tijdelijke aard zal zijn. De ambitieuze polderbewoners( Hoofdklasse is hun doel) kunnen moeiteloos mee met het spel wat op dit niveau gevraagd wordt en zullen hun punten ongetwijfeld gaan pakken.

In de 21ste minuut was het alweer gelijk. Een bal die het midden liet tussen een voorzet en een schot op goal stuiterde zo maar langs de verbouwereerde Jochem van Rijn en daarmee gaf de score het spelbeeld meer weer. Vanaf dat moment kwam VVZ toch wel in betere doen. Het kreeg vat op het spel van Lelystad en wist zich weer kansen te creëren. Zo werd Hidde op randje 16 na te zijn doorgebroken neergelegd, alleen leverde de vrije trap niet de voorsprong op. Dat gebeurde vlak voor rust wel, toen Siemen Eijkemans Jefta van de Broek vrij voor de keeper zette.

Na rust leek VVZ al snel op rozen te zitten. In de 50ste minuut kreeg een Lelystad verdediger zijn 2e gele kaart en daarmee was er dus een numeriek voordeel voor VVZ. Alleen in het spelbeeld daarna was daar weinig van te zien. VVZ liet zich teveel terugzakken en liet het spel aan Lelystad. En dat Lelystad met een man minder speelde was aan het spelbeeld lang niet altijd af te zien. In de counter was VVZ wel gevaarlijk. Maar zoals meer dit seizoen brak het ontbreken van echte spits VVZ weer om. Kansen worden er genoeg gecreëerd, maar er staat geen mannetje om zet te verzilveren. Voor Michael van de Berg een reden om zijn beide spitsen in te wisselen voor 2 verse. En het was goed te zien dat beide streden voor hun kans en het voor de trainer extra nog moeilijker maakt om het juiste spitsenduo te kiezen.

Dat VVZ uiteindelijk alsnog de winst in de 90ste minuut weggaf, was natuurlijk zuur, maar deed eerlijk gezegd wel recht aan het spelbeeld. Eerder had VVZ de winst veilig moeten stellen en nu heeft het Lelystad in de wedstrijd gelaten. Een wijze les voor de komende weken, maar eigenlijk ook al een bekende les. Te vaak wordt vergeten de kansen af te maken, te vaak wordt er voor nog een combinatie of een moeilijke oplossing gekozen. Want als je ziet wat de achterstand op de koploper is en hoe we onze punten weggegeven hebben in de diverse wedstrijden dan kun je toch wel achter de oren krabben…..

Komende zaterdag staat de uitwedstrijd tegen HBOK uit Zunderdorp bij Amsterdam op het programma. Ook nu weer een wedstrijd tegen een team die lager staat dan vooraf verwacht. Aanvang 14.30 uur.

Opstelling VVZ’49

Jochem van Rijn,

Ruben de Goede, Luud Eijkemans (63 Stefan de Bee), Rik Sterkenburg, Simeon de Goede,

Niels van Duijn, , Hidde Reitsma, Jefta van de Broek, Max van Wakeren,

Siemen Eijkemans (75 Matthijs Kortland), Joel Bade (75 Dennis Schaap)

Bericht geplaatst in 1e, Wedstrijdverslag